Częstochowa przekazała działkę na budowę komisariatu

70319

Redakcja

3 listopada, 2023

Działka, która należała do miasta, została ostatecznie przekazana częstochowskiej policji. Ma powstać na niej nowa siedziba komisariatu IV.

31 października Gmina Miasto Częstochowa darowała Skarbowi Państwa działkę w pobliżu rynku na Zawodziu na cel publiczny. Dzisiaj, 3 listopada podczas spotkania z komendantem miejskim policji inspektorem Dariuszem Kiedrzynem prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podpisał decyzję o ustanowieniu trwałego zarządu na tej działce, która finalnie została przekazana pod budowę i utrzymanie komisariatu policji. Rozpoczęcie inwestycji powinno nastąpić do 31 października 2026 r.

- Plany policji są zgodne z oczekiwaniami naszych mieszkanek i mieszkańców. Taka lokalizacja komisariatu z pewnością przyczyni się do usprawnienia pracy policji w tym rejonie Częstochowy i podniesie poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności – mówi prezydent miasta.

Na przekazanej działce ma powstać nowa siedziba komisariatu IV w Częstochowie. Teren o powierzchni 0,52 ha jest położony w dzielnicy Zawodzie-Dąbie i jest niezagospodarowany, a w części zachodniej stanowi ciąg komunikacyjny. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Bocianiej i ul. Dzielnej oraz dostęp do sieci: energetycznej, gazowej, wodociągowej, teleinformatycznej i kanalizacji sanitarnej.

Działka ta została wcześniej wydzielona z większej działki objętej wcześniej decyzją Wojewody Śląskiego z dnia 30 czerwca 2021 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Przebudowa Alei Wojska Polskiego – DK-1 w Częstochowie. Ta decyzja, z uwagi na odwołania, stała się ostateczna dopiero 31 października 2022 r.

Zgodę na darowiznę wyrazili radni 29 grudnia 2022 roku. 

Fot. Łukasz Kolewiński (UM)


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3