Częstochowa: młodzież będzie legitymowana!

Radiowozy 7 1

Redakcja

18 października 2020

Przed szkołami ponadpodstawowymi znowu okres nauki zdalnej. Dlatego patrole częstochowskiej Straży Miejskiej będą sprawdzać, czy młodzież przebywająca choćby w centrach handlowych czy na ulicach nie uchyla się przed obowiązkiem szkolnym.

W związku z pandemią koronawirusa już od najbliższej soboty, 17 października, Częstochowa znajdzie się w „strefie czerwonej” – a to oznacza, że szkoły ponadpodstawowe przejdą na tryb nauki zdalnej (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Dlatego Wydział Edukacji Urzędu Miasta zwrócił się do Straży Miejskiej z prośbą o objęcie miejsc takich jak kawiarnie, puby czy galerie handlowe wzmożonymi patrolami. Ich celem ma być legitymowanie młodych ludzi, których obowiązujący w ,,czerwonej strefie” reżim sanitarny nie zwalnia przecież z obowiązku szkolnego, a jedynie niejako przenosi go do domu w celu ograniczenia możliwości transmisji koronawirusa.

Wydział Edukacji w oficjalnym piśmie poprosił też dyrekcje częstochowskich szkół ponadpodstawowych, aby w obecnych warunkach przypomniały uczennicom i uczniom o konieczności przestrzegania zasad zachowania w przestrzeni publicznej, jak również ograniczenia przemieszczania się czy gromadzenia – zwłaszcza w godzinach, w których zostały zaplanowane zajęcia dydaktyczne.

Funkcjonariuszki i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Częstochowie – podobnie jak innych tego rodzaju miejskich i gminnych służb w całym kraju – wykonywali już podobne zadania w pierwszym etapie pandemii, wiosną, kiedy wszystkie szkoły przeszły po raz pierwszy na tryb nauki zdalnej. Patrole reagowały też m.in. tam, gdzie grupy osób – także starszych – ignorowały konieczność zachowania dystansu społecznego, który pozostaje jednym z najskuteczniejszych narzędzi ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Źródło: UM Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3