Częstochowa: Abi kolejny raz pomogła w przechwyceniu narkotyków

42 692182

Redakcja

1 lutego, 2022

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podsiadali znaczne ilości narkotyków. Dzięki pomocy psa służbowego policjanci przechwycili prawie 8 tys. działek dilerskich amfetaminy, marihuanę i tabletki ekstazy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego podczas codziennej służby wnikliwie analizują każdy szczegół, mogący naprowadzić ich na sprawców przestępstw narkotykowych. Często do pomocy wykorzystują umiejętności węchowe policyjnych czworonogów.

W ubiegły czwartek operacyjni z komendy podjęli trop, który zaprowadził ich do dwóch mieszkańców Częstochowy w wieku 21 i 22 lat. Do pomocy wezwali asp. sztab. Wojciecha Bożka z psem służbowym Abi. 

W pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się w budynku wielorodzinnym na terenie Częstochowy policyjny pies znalazł prawie 8 tys. działek dilerskich białego proszku, kilka działek marihuany i tabletki ekstazy. 

To już kolejne substancje zabronione zabezpieczone w ostatnim czasie dzięki pomocy czworonoga. Dwa tygodnie temu Abi wywęszyła znaczną ilość narkotyków na terenie gminy Koszęcin.
Mieszkańcy Częstochowy usłyszeli zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im do 10 lat więziena. Prokurator Prokuratury Rejonowej Południe zdecydował o objęciu mężczyzn policyjnym dozorem.

Dzięki dobrej współpracy ze swoim przewodnikiem i regularnemu doskonaleniu jej umiejętności, Abi po raz kolejny udowodniła, że jest dobrze wyszkolonym psem do zadań specjalnych. Do Częstochowy trafiła w 2018 roku. Od tego czasu pełni służbę w duecie ze swoim przewodnikiem asp. sztab. Wojciechem Bożkiem. 

Abi przez 4 lata wywęszyła już łącznie prawie 30 kg amfetaminy, ponad 50 kg marihuany i kilka tysięcy tabletek ekstazy pracując nie tylko na terenie Częstochowy, ale również na terenie innych jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Źródło: KMP w Częstochowie

42 692090

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3