Czeladź: W Parku Grabek stanął Ptasi Bufet

Bufet str

Redakcja

30 października, 2021

Park Grabek to bardzo popularne miejsce do spędzania wolnego czasu w Czeladzi. Mieszkańcy spacerujący często dokarmiają ptactwo. Warto jednak pamiętać, by nie robić tego chlebem.

W tym celu ma pomóc Ptasi Bufet, czyli zielona budka umieszczona na słupku z dozownikiem ziaren dla ptaków. Za porcję pokarmu trzeba zapłacić dwa złote. - Ptasi Bufet za niewielką opłatą wysypie nam garść karmy dla ptactwa wodnego. A wszystko po to, by nie karmić ptaków chlebem, który jest dla nich wręcz zabójczy. Chleb niekorzystnie też wpływa na stan biologiczny zbiornika. Wiem, że dzieci, ale także dorośli uwielbiają karmić ptaki i ryby w zbiorniku na Grabku, ale apeluję wykorzystujcie do tego karmę z ptasiego bufetu - mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Urządzenie jest w pełni automatyczne i zapewnia dostęp do karmy składającej się z różnorodnych i odżywczych zbóż oraz ziaren dla ptactwa wodnego lub lądowego. Ptasi Bufet ma rownież funkcję edukacyjną. Jest obklejony informacjami, jak właściwie dokarmiać ptaki, a czego im nie dawać, by nie szkodzić ich zdrowiu.

 

źródło: UM Czeladź

powiązane artykuły:

Basen aktualnosc
Lokalne 14 lutego, 2022

Strefa Wodnego Relaksu, czyli basen w Parku Grabek, została nominowana do prestiżowej nagrody „Moder

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3