Czeladź. Miasto odwołuje zagraniczne wymiany młodzieżowe!

Wymianan mlodziezowa w Czeladzi odwolana

Redakcja

19 maja, 2020

Tego lata, czeladzkie dzieci jak co roku miały uczestniczyć w wakacyjnej wymianie młodzieżowej. Niestety, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Europie oraz niejasną sytuację prawną dotyczącą chociażby obowiązku odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy, jesteśmy zmuszeni do odwołania tegorocznej wymiany młodzieżowej - poinformowało miasto za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Prowadziliśmy bardzo długie rozmowy ze stroną francuską oraz węgierską, która miała w tym roku dołączyć do naszej inicjatywy. Podczas nich zarówno my, jak i nasi zagraniczni przyjaciele zgodnie stwierdziliśmy, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczących w wymianie - czytamy w komunikacie miasta.

Wymiany młodzieżowe od wielu lat są tradycją, która na stałe wpisała się w życie miasta oraz uczniów czeladzkich szkół. Udział w nich bierze najzdolniejsza młodzież , która dzięki świetnym wynikom w nauce ma okazję wziąć udział w wyjeździe do francuskiego Auby czy węgierskiego Varpaloty.

Nie była to łatwa decyzja, jednakże bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze - dodali przedstawiciele miasta.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.7µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3