Czarzasty ponownie jedynką Nowej Lewicy w Sosnowcu

Wczarzasty

Redakcja

19 sierpnia, 2023

Zarząd Krajowy Nowej Lewicy zatwierdził listy wyborcze do Sejmu. - Idziemy do wyborów, aby wygrać, aby wygrać Polskę. Żeby razem z naszymi partnerami na opozycji: Trzecią Drogą i Koalicją Obywatelską wywalczyć dobro dla naszego kraju - skomentował Włodzimierz Czarzasty.

Nowa Lewica, czyli wielki sojusz polityczny SLD, Razem, Unia Pracy, Polska Partia Socjalistyczna oraz Socjaldemokracja Polska - jest już gotowa do wyborów. Zarząd krajowy zatwierdził kandydatów na listach wyborczych. 

O mandaty do Sejmu z list Nowej Lewicy powalczy 928 kandydatów, 50/50 kobiet i mężczyzn. - Kiedyś w tym gronie obiecywaliśmy, że wrócimy do Sejmu. W tej chwili mówię: będziemy współrządzili! - dodał Czarzasty na konferencji prasowej. Zapowiedział, że Nowa Lewica jest gotowa do utworzenia wspólnego rządu z całą, demokratyczną opozycją.

Kandydaci Nowej Lewicy w województwie śląskim

Wspomniany Włodzimierz Czarzasty ponownie będzie "jedynką" w okręgu sosnowieckim. Do Sejmu kandydować ma też radny Sosnowca, Łukasz Litewka, znany z wielu akcji charytatywnych i zbiórek pieniędzy.

W Bielsku-Białej jedynką będzie Przemysław Koperski. W Katowicach Maciej Konieczny. Na katowickiej liście znalazł się też wiceprezydent Katowic, Jerzy Woźniak. Liderką okręgu gliwickiego ponownie została Wanda Nowicka. Na liście częstochowskiej liderem będzie Zdzisław Wolski. Kandydatem z okręgu rybnickiego został Krzysztof Kubis. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.0µg/m3 PM2.5: 8.7µg/m3