Córka policjanta z Zawiercia potrzebuje pomocy. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni

65 697399

Redakcja

17 marca 2022

9-letnia Gabrysia jest córką policjanta, który na co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców Zawiercia. Niosący pomoc wszystkim potrzebującym, dziś sam potrzebuje wsparcia dla swojej córeczki.

Gabriela Szczepara ma 9 lat i od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Choroba zabrała jej samodzielność. Dziecko nie może samodzielnie oddychać, jeść, chodzić, ani siedzieć.

Od czterech lat Gabrysia objęta jest programem lekowym i co cztery miesiące dostaje zastrzyk zwany Spinraza-Nusinersen w kręgosłup. Terapia jest bardzo skuteczna. Dziewczynka powoli nadrabia to, co zabrała jej choroba. Lepiej trzyma główkę, sprawniej rusza rączkami i nóżkami, potrafi obracać się na bok i wyraźniej mówi. Ogromnym osiągnięciem jest oddychanie bez pomocy respiratora aż przez 30 minut!

Niestety, sam lek w walce z chorobą jest niewystarczający. Potrzebna jest także stała i regularna rehabilitacja oraz opieka medyczna. Dziecko musi mieć podawane suplementy i odżywki. Rodzice także muszą zaopatrzyć się w różnego rodzaju sprzęt medyczny, aby dbać o kondycję córki i nie dopuścić do pogorszenia się jej stanu. Pomimo tego, że dziewczynka jest przykuta do respiratora i wózka inwalidzkiego, jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem.

 

Wszystkim, którzy chcą pomóc naszej córce w walce z chorobą, jesteśmy ogromnie wdzięczni. Każda złotówka przybliża nas do osiągnięcia celu, jakim jest powrót Gabrysi do normalności. Jeżeli ktoś z Państwa zechce tylko pomóc naszej córeczce, może to zrobić, przekazując 1% podatku”

apelują rodzice dziewczynki. 

Przy rozliczeniu, jako cel szczegółowy należy wpisać: 21781 Szczepara Gabriela

 

Źródło: KPP w Zawierciu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.0µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3