Cieszyńska Barbórka 2019: drogi zamknięte podczas rajdu

Car 4572675 1920

Redakcja

16 listopada 2019

Ruszył rajd Cieszyńska Barbórka! Dziś zacznie się zasadnicza część rywalizacji. Oznacza to zamknięte drogi i utrudnienia dla kierowców od samego rana.

Kierowcy pojawią się na starcie o 8:53. Odcinek VAG-Expert, będzie rozgrywany na drogach w miejscowościach Kiczyce i Pierściec. Kolejna próba (Radex) ruszy o 9:46 i prowadzi z Lesznej-Górnej, aż do miejscowości Cisownica. Każdy z sobotnich odcinków specjalnych Rajdu Cieszyńska Barbórka zostanie pokonany trzykrotnie..

W trakcie rajdu drogi, na których będą rywalizować kierowcy i piloci będą wyłączone z normalnego ruchu drogowego i przejazd nimi w trakcie zawodów nie będzie możliwy.

Podczas rajdu trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • Odcinek VAG-Expert (7,82 km) – w godz. 7:15-18:00 zamknięty będzie ruch drogowy w Kiczycach i Pierśccu na ulicach: Uchylany, Mostowa, Partyzantów, Długa, Sosnowa, Kormoranów, Ochabska.
  • Odcinek Radex (8 km) – w godz. 8:00-19:00 zamknięty będzie ruch drogowy w Lesznej-Górnej i Cisownicy na ulicach: Główna, Podlesie, Budzin, Cisowa, Pod Czantorią, Jury Gajdzicy.

[CZYTAJ TAKŻE: Blef kibiców Ruchu Chorzów i Rajd Śląska! To był weekend pełen emocji]

Organizator zawodów – Automobilklub Cieszyński, prosi mieszkańców miejscowości, przez które przebiega trasa rajdu, o zaplanowanie podróży w taki sposób, aby unikać dróg wyłączonych z ruchu.

Po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” nie wolno wchodzić na trasę odcinka.

Radex

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3