Ciągnikiem rolniczym wywiózł śmieci na "dzikie wysypisko" [FOTO]

84 146271

Redakcja

24 kwietnia 2021

Wczoraj sędziszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym ciągnikiem rolniczym, który wywiózł śmieci na tzw. dzikie wysypisko. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie, dotarli także do 35-letniego sprawcy, mieszkańca woj. śląskiego - informuje policja.

Jak informuje policja, wczoraj pojawiło się anonimowe zgłoszenie o kierującym ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą, który wywiózł dużą ilość śmieci w rejon „dzikiego wysypiska” nieopodal lasu. Funkcjonariusze skierowani na miejsce zauważyli opisywany pojazd przemieszczający się przez pola.

Ze względu na trudny teren funkcjonariusze nie mieli możliwości użycia pojazdu. Jeden z nich, nie tracąc z oczu sprawcy zdarzenia, pobiegł w jego kierunku. Piesza, ponad 2-kilometrowa pogoń trwała aż do posesji, z której wywieziono odpady. Na miejscu okazało się, że ciągnik rolniczy wraz z przyczepą należy do 35-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Mężczyzna przyznał się do wywozu śmieci ze swojego gospodarstwa.

Z uwagi na popełnione wykroczenie mężczyzna swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem, za co grozi mu wysoka grzywna.

Źródło: KPP w Jędrzejowie/własne

84 146267

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3