Chorzowscy policjanci zatrzymali 22 poszukiwanych

40 707361

Redakcja

22 maja 2022

W tydzień policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali aż 22 osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych jeden był poszukiwany listem gończym natomiast pozostali poszukiwani byli nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu.

Mundurowi z chorzowskiej komendy praktycznie każdego dnia zatrzymują osoby, które celowo ukrywają się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych.

Powody są różne - kara więzienia, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji. Tylko w ostatnim czasie chorzowscy mundurowi namieżyli aż 15 takich osób.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się policjanci wyspecjalizowani w prowadzeniu poszukiwań.

Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych. Ci często "wpadają' w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji, lub też sami często nieświadomi, że sa poszukiwani zgłaszają sie do komendy.

Tak było w przypadku jednego z mężczyzn, który przyszedł zgłosić oszustwo, ale chyba nie spodziewał się takiego zakończenia, gdyż gdy tylko policjanci przyjęli od niego zawiadomienie, został on zatrzymany i trafił do więzienia.

Policja zachęca do zapoznania się z aktualną listą osób poszukiwanych Informacje na tematosób poszukiwanych można anonimowo przekazać za pośrednictwem internetu poprzez zakładkę ZGŁOŚ POSZUKIWANEGO.

 

Źródło: KMP w Chorzowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3