Chorzów: salon gier hazardowych działał pod szyldem firmy pożyczkowej

40 616768

Redakcja

2 czerwca 2020

Chorzowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli cztery automaty do gier hazardowych. Nielegalny salon działał w siedzibie fikcyjnej firmy pożyczkowej w centrum miasta.

Jak podała śląska policja, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w rzekomej firmie oferującej pożyczki przy ul. 3-go Maja mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

„Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych potwierdziły się, choć na zewnątrz zarówno szyld, jak i reklama wskazywały, że mieści się tam firma pożyczkowa. W wnętrzu znajdowały się jednak cztery automaty do gier” - podała chorzowska komenda.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia. Trafiły one do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Śledczy ustalają teraz, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu.

Czytaj także: Chorzów: przydomowe plantacje zlikwidowane [Wideo]

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tys. zł od jednego urządzenia. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie kary łącznie. (PAP)

Foto: Komenda Miejska Policji w Chorzowie 

40 616786

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3