Chorzów. Policja zatrzymała nożownika. To mieszkaniec Bytomia

Nozowinik z chorzowa zatrzymany

Redakcja

14 kwietnia, 2020

W Chorzowie 18-letni bytomianin ugodził nożem 35-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 25 lat odsiadki.

Do wydarzenia doszło w okolicach centrum przesiadkowego. Poinformowani przez świadków funkcjonariusze policji ruszyli w pościg za sprawcą, jadąc ul Kościuszki, zauważyli 18-latka i niezwłocznie go zatrzymali. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. 

Około 19:30 do jednego ze sklepów w rejonie rynku weszły trzy osoby i po chwili go opuściły. Wówczas jeden z klientów poinformował właściciela, że osoby te chyba ukradły cos ze sklepu. Właściciel wybiegł za nimi i próbował ich złapać, a do pościgu dołączyło się jeszcze dwóch mężczyzn. W pewnym momencie udało im się chwycić jednego ze sprawców. Wówczas ten wyciągnął nóż i ugodził jednego z nich - czytamy w relacji na stronie śląskiej policji

18-latek usłyszał już zarzuty, decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet 25-letni pobyt w więzieniu.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3