Chorzów: Krokusowa niedziela

71345946 2747044318641520 1375952662297575424 o

Redakcja

20 października, 2019

Park Śląski zaprasza na wspólne sadzenie cebulek krokusów. 20 października, podczas „Krokusowej niedzieli” zasadzonych zostanie aż 10 tysięcy roślin. Tego dnia zostanie posadzony też dąb, który upamiętni zmarłego w zeszłym roku Gerarda Mądrego, społecznika i twórcę Stowarzyszenia „Nasz Park”.

Po długiej i niezbyt kolorowej zimie kwitnące krokusy dają zawsze dużo radości i zapowiadają, że za chwilę cała przyroda obudzi się do życia. Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się te zasadzone w Rosarium. Wiosną będzie je można podziwiając też w innym miejscu.

Krokusy zostaną bowiem posadzone na promenadzie generała Jerzego Ziętka w trzech podstawowych kolorach: żółtym, białym i fioletowym. Szansę na zasadzenie tych roślin będą mili wszyscy chętni, którzy między godziną 11 a 14 pojawią się za Kanałem Regatowym w kierunku ulicy Złotej. Sadzenie zostanie przygotowane na środkowych trawnikach.

Pracownicy działu zieleni będą rozdawać cebulki i pokazywać, jak właściwie i w jakich odstępach wkopać te rośliny w ziemię. Każde tego typu działanie ma też na celu edukację, bo uczestnicy będą mogli o krokusach dowiedzieć się czegoś więcej. A czekanie na to aż zakwitną i będą zwiastować przyszłoroczną wiosnę na pewno będzie dodatkowym atutem, który najpewniej nie raz przyciągnie w to miejsce osoby biorące udział w naszej akcji.

20 października za mostem przy alei Głównej o godzinie 14 zostanie zasadzony też Dąb Gerard. W ten sposób zostanie w Parku Śląskim upamiętniony Gerard Mądry, społecznik, bardzo zaangażowany w ochronę parku i jego przyrody, który zmarł w grudniu zeszłego roku.
Dąb szypułkowy już w rósł w tym miejscu. Wymieniliśmy w tym miejscy Ziemię i przygotowaliśmy teren. Zasadzone drzewo będzie miało około trzech metrów wysokości. Pan Gerard był bardzo zaangażowany w życie parku. Upamiętnienie go w ten sposób jest jak najbardziej zasadne.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3