Chorzów: dwulatek chodził boso sam po ulicy. Nie dopilnowała go pijana babcia

40 726566

Redakcja

27 września, 2022

Wczoraj wieczorem chorzowscy policjanci interweniowali w związku z odnalezieniem 2-letniego chłopca, który samotnie spacerował po skwerze przy Placu Mickiewicza. Dziecko było ubrane jedynie w pieluchę i koszulkę. Okazało się, że 2-latek wyszedł niepostrzeżenie z mieszkania swojej pijanej babci.

Wczoraj około 19.00 dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony przez mieszkankę miasta, że przed chwilą zauważyła 2-letniego chłopczyka, który samotnie spacerował w rejonie skweru przy Placu Mickiewicza w Chorzowie.

Z przekazanych informacji wynikało, że dziecko było ubrane jedynie w koszulkę oraz pieluszkę. Zgłaszająca szybko użyczyła chłopcu ciepłej odzieży oraz koca”

relacjonuje kmp w chorzowie. 

Dziecko zostało przekazane chorzowskim policjantom. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia 2-latka, a stróże prawa rozpoczęli czynności służbowe zmierzające do ustalenia rodziców odnalezionego malucha.

Równocześnie okoliczni mieszkańcy rozpoczęli akcję informacyjną przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

Około 21.00 z Policją skontaktowała się matka odnalezionego chłopczyka, która widząc internetową akcję, rozpoznała swojego syna. Policjanci potwierdzili, że odnaleziony chłopiec jest synem 20-letniej mieszkanki Chorzowa oraz ustalili okoliczności całego zdarzenia.

Jak się okazało, około 16.00 matka zostawiła swoich dwóch synów w wieku 11 miesięcy i 2 lat pod opieką ich babci, a sama pojechała do sąsiedniego miasta na spotkanie ze znajomymi i zakupy.

44-letnia babcia, mimo że zobowiązała się do opieki nad maluchami, nie potraktowała tego zajęcia poważnie i spożywała alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku braku odpowiedniego nadzoru, 2-letni chłopiec samodzielnie opuścił mieszkanie. 

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który dokładnie zbada, czy lekkomyślna babcia swoim zachowaniem naraziła dzieci na niebezpieczeństwo. Niestety dzieci nie mogły zostać pod opieką swojej matki, gdyż ona również była pod wpływem alkoholu

podała kmp w Chorzowie. 

Ze względu na okoliczności zdarzenia chłopcy zostali umieszczeni w specjalnym ośrodku pomocy, do czasu podjęcia decyzji przez sąd rodziny, który wskaże osobę uprawnioną do opieki.        

 

Źródło: KMP w Chorzowie     

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3