Chorzów: Bluesowa Barbórka 2019

611346

Redakcja

7 grudnia, 2019

7 grudnia (czyli trzy dni po faktycznej Barbórce, która na Śląsku jest obchodzona w dzień św. Barbary) zapraszamy na Bluesową Barbórkę! Imprezę tradycyjnie poprowadzi Redaktor Piotr Baron.

Na scenie wystąpią:
Smooth Gentlemen
Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie, i co ważne zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku.
Grupę tworzą trzej panowie, których nie trzeba bliżej przedstawiać:
Bartek Szopiński (Boogie Boys) – klawisze
Piotr Bienkiewicz (Outsider Blues) – gitara
Miłosz Szulkowski (Szulerzy) – perkusja
W zeszłym roku, podczas Suwałki Blues Festival wygrali Polish Blues Challenge. W tym roku będą reprezentowali Polskę na European Blues Challenge 2019 w Portugalii!

Sołtys
Częstochowski zespół SOŁTYS przy użyciu narzędzi alternatywnego rocka tworzy piosenki, których nie da sie zapomnieć. Wokal lidera Jakuba „Sołtysa” Sołtysika wzbogacony jest kobiecymi chórkami, melodyjne gitary opowiadają historie, a pompujący rytm perkusji nie pozwala słuchaczom stać w miejscu. Każdy koncert Sołtysa to kawał dobrej zabawy i impreza, której nie da się zapomnieć, dlatego ich występy przyciągają masę słuchaczy.
Skład:
Jakub “Sołtys” Sołtysik – wokal, gitara rytmiczna
Robert Czech – gitara basowa
Grzegorz Rurański – perkusja
Jacek Szafran – gitara prowadząca
Dominika Skowron – chórki
Magdalena Wojciechowska – chórki

Hubert Szczęsny & The Dharma Bums
Charakterystyczny głos o niespotykanej barwie oraz charyzma sceniczna Huberta w powiązaniu z bardzo dobrze rozumiejącą się sekcją rytmiczną zespołu przekłada się na piękne kompozycje, które można określić terminem z gatunku muzyki World Music. Repertuar to w większości autorskie kompozycje podparte coverami w ich własnych niepowtarzalnych aranżacjach.
Podczas 6 lat aktywności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (kluby,plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, LemOn, Feel, Anię Dąbrowską czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono. Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues w Katowicach, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.

Miejsce: Szytgarka
Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 a/d

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3