Chorzów: awantura domowa dwudziestolatków z narkotykami i amunicją w tle

40 724140

Redakcja

16 września, 2022

Chorzowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu cieszy nocnej i głośnej awanturze wraz z dźwiękami tłuczenia przedmiotów. Jak się okazało uczestnikami konfliktu byli 20-letnia kobieta oraz jej 22-letni partner. W ich mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 140 gramów narkotyków oraz nielegalną amunicję.

W nocy z poniedziałku na wtorek do dyżurnego chorzowskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej i zakłóceniu ciszy nocnej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali w mieszkaniu pijaną 20-latkę i jej 22-letniego partnera. Policjanci mieli spory problem z ustaleniem powodu tej awantury. 

Próbując uspokoić młodych ludzi i ustalić co zaszło, mundurowi zwrócili uwagę na stół kuchenny, na którym leżały dwa woreczki foliowe z dziwną zawartością.  Jak się szybko okazało 22-letni właściciel mieszkania posiadał w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków oraz nielegalną amunicję. Stróże prawa w trakcie przeszukania lokalu znaleźli łącznie 760 porcji amfetaminy, tabletki ecstazy o łącznej wadze 58 gramów oraz marihuanę.

Ponadto policjanci ujawnili nabój pistoletowy, karty bankomatowe różnych osób oraz wagi elektroniczne i młynki do porcjowania narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany, a o jego losie zadecyduję sąd. Jego partnerka ze względu na znaczne upojenie alkoholowe została umieszczona w izbie wytrzeźwień. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych 22-latkowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.1µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3