Choinki do wygrania, do kupienia w Fabryce Pełnej Życia

Christmas tree g0680ce46c 1920

Redakcja

16 grudnia 2021

Dąbrowski Jarmark Bożonarodzeniowy w Fabryce Pełnej Życia zaczynamy w czwartek, 16 grudnia spektaklem „Eliksir”, który będzie można zobaczyć w Warsztacie Fabryki Pełnej Życia. To sztuka w wykonaniu nauczycieli Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej skierowana specjalnie do dzieci. Projekt „Eliksir” określany mianem spektaklu familijnego, to sztuka zrealizowana na podstawie powieści Michaela Ende pt. „Szatanarchistorygenialkoholimpijski eliksir albo Wunschpunsch”.

Do niedzieli, w programie jarmarku, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, konkursów, śpiewania kolęd, możliwości zakupu dobrego jedzenia, prezentów, ozdób świątecznych, no i oczywiście choinek. Choinki będzie można także wygrać w przeprowadzanych w piątek konkursach w Fabryce Pełnej Życia, która na świąteczny czas została specjalnie udekorowania i oświetlona.

W tym roku miasto Dąbrowa Górnicza zaprasza na dwa świąteczne jarmarki – w Fabryce Pełnej Życia od 16 do 19 grudnia, a pod Bazyliką w Strzemieszycach w niedzielę, 19 grudnia.

Między innymi w piątek, 17 grudnia, podczas warsztatów literacko-wokalnych będzie można nagrać własnego mini audiobooka, pastorałkę czy kolędę. Owocem warsztatów będzie pamiątkowa płyta z nagraniem wykonania. Nie zabraknie również świątecznego kiermaszu książek i interaktywnej wystawy poświęconej przygodom Hugona – współczesnej wersji patrona dąbrowskiej biblioteki. Zwieńczeniem piątkowych atrakcji będzie pokaz taniec z ogniem, który rozpocznie się o godz. 20.00.

Harmonogram jarmark

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3