Chodził po ulicy z nożem i groził zabójstwem

Awanturnik

Katarzyna Kulyk

29 marca 2023

Funkcjonariusze policji z Raciborza zatrzymali agresywnego 57-latka, który zaatakował przypadkowego przychodnia. Mężczyzna posiadał nóż, którym próbował zadawać ciosy zaatakowanemu, teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek 24 marca w okolicach godziny 19:00 do raciborskiej komendy dotarło zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który miał zaatakować przypadkowego przechodnia. Sprawca zaatakował w rejonie ulic Wczasowej i Radosnej 46-letniego przechodnia, który zwrócił napastnikowi uwagę, by nie krzyczał na ulicy.

- 57-letni agresor zaczął grozić mu zabójstwem, a po wyjęciu z kieszeni noża, zadawać ciosy w kierunku pokrzywdzonego. Zimna krew i stanowcza postawa 46-letniego mężczyzny, pozwoliła uniknąć zranienia, jak również poskutkowała obezwładnieniem napastnika. - informuje policja

57-letni awanturnik został zatrzymany po dotarciu policjantów na miejsce zdarzenia, aktualnie przebywa w areszcie tymczasowym. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

powiązane artykuły:

Policja 655765
Lokalne 20 marca 2023

Sąd tymczasowo aresztował 62-letniego mieszkańca Częstochowy, który usiłował zabić swoją

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3