Chęciński: Mieszkaniec Sosnowca nie pracował za granicą [WIDEO]

Checcccc
Article

Jarosław Adamski

12 marca 2020

Nie pracował za granicą, nie wyjeżdżał za granicę – jest budowlańcem. Trafił do szpitala św. Barbary, stamtąd przewieziono go do Zawiercia. To około 30-letni mężczyzna. Jego stan jest średni.

- Zamykamy place zabaw, zamykamy boiska. Jutro zamknięty zostanie urząd miejski, na jeden dzień. Ważna informacja dla pacjentów: pierwsza diagnoza będzie przeprowadzana przed szpitalami w specjalnych namiotach. Wprowadzone zostaną teleporady - informuje prezydent Sosnowca.

- Prosimy mieszkańców by nie przychodzić do szpitali, przychodni zdrowia, jeśli nie potrzebujemy tego. Jeśli nasz stan nie jest poważny. Moim zdaniem powinny zostać zamknięte granice. Z naszych wskazówek korzystają inni. Szwajcaria, USA – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Szkoły, żłobki zostają od poniedziałku puste. Zamykamy siłownie, baseny. Prosimy by przedsiębiorcy również to uczynili.

- Pensje nauczycieli będą wypłacane normalnie. Osoby mające dzieci poniżej 8 roku życia mogą liczyć na wsparcie. Będziemy apelować do premiera by ta pomoc objęła także starsze dzieci, a  zasadzie ich rodziców.

Dzieci bezobjawowo mogą przechodzić tę chorobę. Prosimy nie wychodźcie z dziećmi bez potrzeby. Instytucje kultury są zamknięte. - Miasto przesuwa terminy płatności związane z podatkami do końca maja. Mieszkańcy nie będą ponosili z tego tytułu dodatkowych opłat – informuje Arkadiusz Chęciński.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.4µg/m3