Chcieli zaimponować znajomym... Ukradli tablicę rejestracyjną z radiowozu

56 690071

Redakcja

21 lutego 2022

Dwaj 22-latcy z Zabrza ukradli tablicę rejestracyjną z... oznakowanego radiowozu policji!

W sobotnią noc policjanci z Rudy Śląskiej przyjechali na interwencję, radiowóz zaparkowali przed budynkiem centrum handlowego.

W tym czasie dwóch młodych mieszkańców Zabrza chcąc zaimponować znajomym, postanowiło ukraść tablicę rejestracyjną z policyjnego samochodu.

Mundurowi, którzy odkryli brak przedniej tablicy, powiadomili dyżurnego. W sprawę włączyli się kryminalni z rudzkiej komendy, przeglądając zapis z kamer monitoringu budynku, w którym policjanci interweniowali, szybko ustalili, kto dokonał tej kradzieży. Po kilku godzinach mieli już namiar na jednego z nich, a po kolejnej godzinie obaj ze skradzioną tablicą rejestracyjną byli już w komendzie.

Sprawcy, dwaj 22-latkowie z Zabrza przyznali się, że najpierw dla żartów chcieli ukraść kołpaki z radiowozu, ale były zabezpieczone śrubami, więc wpadli na pomysł, aby jako trofeum zabrać ze sobą tablicę rejestracyjną.

Ten czyn wzbudził pewnie szacunek wśród będących z nimi znajomych. Mieli odwagę, teraz mają duży problem.

Choć kradzież tablicy rejestracyjnej jest wykroczeniem, mamy nadzieję, że Sąd wymierzając karę, weźmie pod uwagę okoliczności ich chuligańskiego wybryku”

informuje policja.

Źródło: KMP w Rudzie Śląskiej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3