CBA zatrzymało pracownika Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Chciał przyjąć łapówkę

1 6931

Redakcja

7 grudnia 2021

Funkcjonariusze CBA zatrzymali na gorącym uczynku pracownika bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Chwilę przed interwencją miał przyjąć łapówkę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Pracownik bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń zatrzymany przez funkcjonariuszy katowickiej Delegatury CBA. Mężczyznę ujęto w czwartek popołudniu w pobliżu Stadionu Polonii Bytom, w chwilę po przyjęciu przez niego 30 tys. zł w gotówce. Łapówka stanowiła ,,wynagrodzenie” w zamian za udzielanie zleceń i dokonywanie odbioru prac budowlanych. Z ustaleń śledczych CBA wynika, że był to dopiero początek planowanej dalszej ,,współpracy” - informuje CBA.

Pracownik SRK usłyszał zarzuty korupcyjne w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zatrzymany został doprowadzony do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstw korupcyjnych polegających na przyjęciu korzyści majątkowej w kwocie 30 tysięcy złotych w zamian za nadużycie uprawnień kwalifikowane z art. 228 § 1 kk oraz art. 228 § 4 kk i art. 296a § 1 kk. Czyny zarzucane podejrzanemu zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności - informuje Prokuratura Krajowa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3