Bytomski Półmaraton przebiegł ulicami miasta

DSC3985 kopia

Redakcja

18 września, 2022

Ponad 1200 biegaczek i biegaczy wzięło udział w 13. PKO Bytomskim Maratonie, jednej z największych imprez biegowych na południu Polski. Na podium zameldował się jeden bytomianin, uplasował się na trzeciej pozycji.

Najszybciej na mecie głównego dystansu zameldował się, podobnie jak przed rokiem, Mateusz Mrówka. Zawodnik pokonał trasę półmaratonu w czasie 01:13:07, tym samym poprawił swój zeszłoroczny wynik o ponad dwie minuty. Drugi był Paweł Kosek, który uzyskał wynik 01:13:33, zaś trzecie miejsce zajął Adrian Romberg z MKS-MOSM Bytom z czasem 01:13:46. Wśród kobiet najlepsza była Beata Michałków z czasem 01:21:53. W pierwszej dziesiątce zameldowało się łącznie trzech bytomian.

Biegacze, którzy niezdecydowani się na rywalizację na koronnym dystansie walczyli na odcinkach 10,5 km, tu najlepszy okazał się Damian Kauf, a na odcinku 5 km zwyciężył Damian Szulc. Zawodnicy rywalizowali również w kategorii Nordic Walking na dystansie 10,5 km. Zwycięzcą został Daniel Romanowski.

Jak co roku, tak i podczas 13. PKO Bytomskiemu Półmaratonowi towarzyszyły imprezy sportowe dla dzieci. Tym razem na młodych biegaczy czekała rywalizacja w Junior Półmaratonie.

Warto podkreślić, że podczas biegu liczył się nie tylko wynik sportowy. Wielu zawodników „biegło dla Jasia”, dzięki ich zaangażowaniu i ukończeniu biegu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na rzecz chłopca. Jaś Jabłoński, 5-latek z Bytomia urodził się z rozszczepem kręgosłupa, nie ma czucia od pasa w dół. Zmaga się z dolegliwościami neurogennego pęcherza i skrzywienia kręgosłupa. O jego codziennych zmaganiach i leczeniu oraz jak można mu pomóc przeczytasz tutaj.

Dużą niespodzianką podczas imprezy była wizyta Sofi Ennaoui, wicemistrzyni Europy z 2018 roku i zdobywczyni brązowego medalu lekkoatletycznych mistrzostw Europy z roku 2022 w biegu na 1 500 metrów, a także ambasadorki programu PKO Bank Polski Biegajmy Razem.

13 Bytomski Półmaraton jest przedostatnim etapem PKO Korony Śląskich Półmaratonów.

 

Źródło: UM Bytom

DSC3881 kopia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.6µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3