Bytom zyskał kolejne lokale do zagospodarowania. Wyremontowano oficynę w Rozbarku

D4 N 1530 kopia

Redakcja

9 sierpnia, 2022

Dzięki pozyskanemu przez Bytom dofinansowaniu z Unii Europejskiej oficyna kamienicy przy ul. Witczaka 7 przeszła remont, a gmina zyskała kolejne lokale do zagospodarowania. Wyremontowano dach, klatkę schodową, a także 6 lokali o łącznej powierzchni użytkowej prawie 330 mkw.

Realizujemy wiele projektów, których celem jest nie tylko modernizacja kamienic, ale przede wszystkim remonty lokali mieszkalnych. W ten sposób gmina odzyskuje pustostany, które mogą zostać ponownie zasiedlone przez bytomian”

 mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

W oficynie przy Witczaka 7 udało się wykonać generalny remont 6 lokali o różnej powierzchni użytkowej od 42 do 68 mkw.”

podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Docieplenie elewacji budynku, remont dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, a także wykonanie instalacji centralnego ogrzewania gazowego, wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej oraz gazowej. A ponadto remont klatki schodowej, piwnic i przede wszystkim generalny remont 6 lokali mieszkalnych. To prace, jakie wykonała wybrana w drodze zamówienia publicznego Firma Przemysłowo - Budowlana LECHBUD z Bytomia, która realizowała wszystkie roboty w oficynie budynku przy ul. Witczaka 7 w ramach projektu „Utworzenie Centrum Usług Społecznych oraz lokali socjalnych, wspomaganych i chronionych w Bytomiu /Śródmieście i Rozbark/”.

W ramach realizacji projektu wyremontowaliśmy 6 mieszkań w tym trzy o powierzchni 42 mkw., składające się z pokoju z kuchnią i trzy o powierzchni 66 mkw. Wszystkie mieszkania mają łazienki i ogrzewanie gazowe”

mówi Magdalena Górak, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Zadanie pn. „Zaprojektowanie i wykonanie remontu - przebudowy budynku położonego przy ul. Witczaka 7 oficyna w Bytomiu” współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020. Łączny koszt całej inwestycji wyniósł 2 mln 108 tys. zł, z czego aż 95% stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej, wynoszące 2 mln zł.

 

Źródło: UM Bytom

D4 N 1553 kopia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3