Bytom: zastrzyk finansowy dla Szpitala Specjalistycznego nr 1

P1emp7ffn110331vq7mjf1ep25ls3

Redakcja

13 listopada, 2020

Miasto Bytom przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 kolejne 186 tys. zł na walkę z pandemią koronawirusa.

Środki zostaną przekazane m.in. na montaż stacji regazyfikacji tlenu medycznego, przystosowanie oddziału chorób wewnętrznych do potrzeb oddziału covidowego oraz na zakup środków ochrony osobistej dla personelu szpitala a także sprzętu dla pacjentów – m.in. wąsów tlenowych czy namiotów transportowych.

Przygotowujemy szpital do przyjęcia kolejnych pacjentów z koronawirusem. Placówka zawsze może liczyć na wsparcie organizacyjne i finansowe miasta. Kluczowy dla sprawnego działania szpitala jest jednak personel: lekarze, pielęgniarki i opiekunowie, którzy zapewniają opiekę nad pacjentami. Mam nadzieję, że będziemy mogli tak jak do tej pory liczyć na gotowość do pracy personelu medycznego

mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W tym roku Szpital Specjalistyczny nr 1 otrzymał już wsparcie finansowe z budżetu gminy w wysokości 6 mln 740 tys. Zł. Za te środki zakupiono m.in. respiratory, zestawy do wentylacji, intubacji, kardiomonitory, defibrylatory, łóżka do intensywnej terapii. Wykonano też niezbędne remonty – m.in. montaż wideodomofonów, montaż instalacji do tlenoterapii na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym, montaż windy na terenie kompleksu szpitalnego przy ul. Żeromskiego 7.

Foto: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3