Bytom: Dopiero co wyszedł z więzienia, a zaatakował i okradł seniora

Pexels rodnae productions 6003568

Redakcja

25 października, 2022

Senior wracał do swojego mieszkania, kiedy sprawca zaatakował go, przewracając na ziemię, a następnie zabrał mu ponad tysiąc złotych emerytury. Jak się okazało, wcześniej "odwiedził" mieszkanie mężczyzny, kradnąc kluczyki do samochodu i pojazd.

Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do mieszkania, dokonał rozboju na seniorze i ukradł samochód. Sprawca na klatce jednej z kamienic przy ulicy Piekarskiej w Bytomiu zaatakował 76-latka, który właśnie wracał do swojego mieszkania. Mężczyzna przewrócił seniora i zabrał mu ponad tysiąc złotych emerytury. 

Jak się okazało przed rozbojem, mężczyzna jeszcze zdążył "odwiedzić" mieszkanie seniora, uszkadzając zamki i kradnąc kluczyki do samochodu i sam pojazd. Napadniętemu 76-latkowi na szczęście nic się nie stało, a o zdarzeniu powiadomił policjantów.  Ci znaleźli skradzione auto kilka kamienic dalej. Sprawcą rozboju okazał się być 27-latek z Bytomia, który dopiero co wyszedł z więzienia za inne przestępstwa. Teraz jednak za napaść na seniora i kradzież odpowie na warunkach recydywy. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3