Bytom: blisko 300 komputerów dla dzieci i młodzieży w pieczy zastępczej

P1efgthlon5f9cm41tb9sr619463

Redakcja

12 sierpnia 2020

291 komputerów, a także 23 rzutniki i 69 urządzeń wielofunkcyjnych trafi wkrótce do podopiecznych bytomskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka oraz do dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych – podał w środę Urząd Miejski w Bytomiu.

Przedsięwzięcie realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który na ten cel pozyskał dotację w wysokości ponad miliona złotych w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19”.

"Komputery mają służyć wsparciu procesu edukacji oraz wyrównywania szans dzieci i młodzieży znajdującej się pod opieką rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Oprócz sprzętu elektronicznego do placówek trafią także jednorazowe maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące. Obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przeprowadza procedurę wyboru dostawców”

poinformował bytomski magistrat

Projekt jest finansowany ze środków Program Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020, w ramach działania „Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym”. W tym przypadku chodzi o umożliwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych.(PAP)

foto: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

25 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 4.2µg/m3