Były śląski gangster zatrzymany przez "łowców głów"

Piotrhgliwice

Redakcja

14 marca 2024

Policjanci z grupy "łowców głów" śląskiej policji zatrzymali 55-letniego Piotra H. Uważa się go za byłego lidera gliwickiego półświatka. Był poszukiwany trzema listami gończymi. 

Mężczyzna był poszukiwany od października 2023 roku. Wydano za nim trzy listy gończe przez Sąd Okręgowy w Częstochowie oraz Sąd Rejonowy w Zabrzu. Były lider gliwickiego półświatka ma do odbycia łącznie 12 lat i 2 miesiące kary pozbawienia wolności.

- Został skazany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, rozbój, nielegalne posiadanie broni oraz pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W przeszłości Piotr H. odbywał kary kilkunastu lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, w tym przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa narkotykowe - komentuje policja.

Na początku stycznia bieżącego roku poszukiwania gangstera zostały przejęte przez „łowców głów” z KWP w Katowicach. Mężczyzna ukrywał się w różnych krajach na terenie Unii Europejskiej i często zmieniał samochody. Została wdrożona procedura wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania. 

- Jednak przed jego wydaniem kryminalni ustalili, że 55-latek zamierza przyjechać na Śląsk, do jednej z miejscowości w okolicach Toszka. Tam też w ubiegłym tygodniu łowcy głów go zatrzymali - dodaje policja.

Piotr H. nie stawiał oporu podczas realizacji czynności. Trafił już do aresztu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3