Brak OC i fałszywe tablice rejestracyjne. Kosztowna kolizja 19-latka z Pszczyny

54 700244

Redakcja

6 kwietnia, 2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 19-letniego kierowcę BMW, który spowodował kolizję samochodem niedopuszczonym do ruchu, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę ponad 5 tys. złotych. Dodatkowe konsekwencje wobec kierowcy zostaną wyciągnięte przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

W Pszczynie na ulicy Kopernika kierowca samochodu osobowego marki BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i przejeżdżając cały chodnik, uderzył z impetem w ozdobny murek ogrodzeniowy, a następnie odjechał z miejsca. O zdarzeniu dyżurnego powiadomili świadkowie.

Skierowani na miejsce policjanci natychmiast przystąpili do działań zmierzających do ustalenia sprawcy tej kolizji. Okazało się, że osobowe bmw prowadził 19-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego.

Podczas kontroli policjanci ustalili, że samochód, którym nastolatek kierował, jest niedopuszczony do ruchu i nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC, a widniejące na pojeździe tablice rejestracyjne nie pochodzą z tego pojazdu.

Stróże prawa ukarali młodego kierowcę mandatami w łącznej wysokości 5 100 złotych. To jednak nie wszystko. Za jazdę bez ubezpieczenia OC konsekwencje wobec 19-latka wyciągnie jeszcze Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Źródło: KPP w Pszczynie

54 700242

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3