Boże Ciało w Lipinach [FOTO]

IMG 3966

Redakcja

11 czerwca 2020

W tym roku znacznie skromniej, inaczej, ale nie mogło zabraknąć wyjątkowych strojów i mieszkańców Lipin, którzy od lat kultywują tradycje związane z uroczystością Bożego Ciała.

Zgodnie z obecnymi zaleceniami sanitarnymi, nie można organizować zgromadzeń powyżej 150 osób oraz trzeba zachować dystans przynajmniej dwóch metrów między osobami lub mieć zasłonięte usta i nos.

"O ich konsekwentne stosowanie" zwrócił się w specjalnym komunikacie 9 czerwca Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zaapelował o dołożenie wszelkich starań, "aby – w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych – godnie i bezpiecznie celebrować święte tajemnice naszej wiary".

Odniósł się także do sposobu udzielania komunii świętej. "Zachęcam, aby jeden kapłan udzielał Komunii Świętej na rękę, a pozostali kapłani udzielali odrębnie Komunii Świętej do ust. Jeśli jest obecny tylko jeden kapłan, proszę, aby udzielał Komunii Świętej najpierw osobom pragnącym przyjąć ją na rękę, a później tym, którzy pragną przyjąć Komunię Świętą do ust" - napisał abp Gądecki.

IMG 3968

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3