Boże Ciało w Częstochowie – bez procesji na ulicach miasta

Csm poland 3418572 1920 35353b8271

Redakcja

9 czerwca 2020

Zamiast tradycyjnej centralnej procesji ulicami miasta, mniejsze procesje wokół świątyń i przykościelnych placów – tak w tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, będą wyglądały uroczystości Bożego Ciała w Częstochowie.

O decyzji metropolity częstochowskiego abp Wacława Depo poinformowało we wtorek Biuro Prasowe Jasnej Góry. „Tym samym doroczna uroczystość, łącząca Archikatedrę i Jasną Górę, została podzielona na dwie oddzielne” - podały służby prasowe klasztoru paulinów.

W częstochowskim sanktuarium procesja eucharystyczna przejdzie po Wałach Jasnogórskich. Wcześniej w Kaplicy Matki Bożej zostanie odprawiona msza pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Andrzeja Przybylskiego. Natomiast mszy w Bazylice Archikatedralnej i procesji przewodniczyć będzie abp Depo.

W uroczystość Bożego Ciała na Jasnej Górze odbędzie się tradycyjne, comiesięczne czuwanie wiernych archidiecezji częstochowskiej. Rozpocznie się Apelem Jasnogórskim i zakończy o północy mszą.

Czytaj także: Abp Skworc: Niech zasiewu Jana Pawła II nie zasypie piasek niepamięci

O konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych, w sposób szczególny o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu dwóch metrów od innych uczestników zgromadzeń w czasie Bożego Ciała - zaapelował we wtorek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki.

Hierarcha w specjalnym komunikacie zaapelował o dołożenie wszelkich starań, "aby – w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych – godnie i bezpiecznie celebrować święte tajemnice naszej wiary".(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3