Błażej Król zagra w niedzielę Parku Śląskim

Uytrdghytrewe3

Redakcja

16 września, 2022

Już w najbliższy weekend w ramach Pikniku rodzinnego Dnia Innowacji Erasmus+ w Parku Śląskim odbędzie się koncert Błażeja Króla – utalentowanego polskiego muzyka, kompozytora, wokalisty i autora tekstów. Koncert artysty rozpocznie się o godz. 16.00 przy Kanale Regatowym i będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób.

Król to wyjątkowa postać na polskiej scenie muzycznej znana m.in. z utworów: „Całą Ciszę” czy „Te smaki i zapachy”. Jeszcze do niedawna rozpoznawany był zwłaszcza przez fanów muzyki alternatywnej, jednak szersze rzesze zachwycił podczas Męskiego Grania w 2020 r. Tworzy muzykę, która jest połączeniem różnych gatunków, podparta niebanalnym tekstem o oryginalnej konstrukcji. Koncert Błażeja Króla odbędzie się w ramach Dnia Innowacji Erasmus+ i jest tylko jedną z atrakcji przewidzianych na 18 września.

Atrakcje w Parku Śląskim

Tego dnia w ramach Pikniku rodzinnego zaplanowanego na godz. 12:00 – 18:00 na wszystkich uczestników czekają warsztaty, pokazy i koncerty. Spotkania z nowoczesną edukacją w Mobilnym Centrum Edukacji, warsztaty prowadzone przez Śląski Festiwal Nauki Katowice, MOTO Strefa Szeja Rally Team, strefa chill KSSE, pokaz łazików marsjańskich prowadzony przez Koło Naukowe z Knurowa, pokazy prowadzone przez Politechnikę Śląską oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, czy animacje dla dzieci. To tylko wybrane punkty programu, jakie z pewnością trafią w zainteresowania wielu uczestników.

Organizatorami Pikniku rodzinnego połączonego z Dniem Innowacji Erasmus+ jest Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wydarzenie ma związek z otwarciem regionalnego centrum Erasmus+ InnHUB Katowice, dostępnego dla wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z Programu.

– Nasze działania i nasze InnHUBy mają za zadanie „odczarować” postrzeganie Programu Erasmus+ jako programu dedykowanego uczelniom, szkołom, czy też ośrodkom kształcenia zawodowego – wyjaśnia dr Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny FRSE Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

 Ponadto nie jest to Program poświęcony tylko wymianie studentów. Program Erasmus+ to także budowanie relacji i współpracy międzynarodowej. Na wsparcie finansowe mogą liczyć także firmy, instytucje oświatowe, fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, a także samorząd lokalny i regionalny wraz z instytucjami podległymi – dodaje.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerami Pikniku są: Politechnika Śląska, Śląski Festiwal Nauki Katowice wraz z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Park Śląski, Szeja Rally Team oraz Fundacja wiedzy i dialogu społecznego Agere Aude – punkt EURODESK Chorzów.

292802441 5943524685674911 7293728684785728198 n

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.6µg/m3