Bielsko-Biała: wrzucając plastikowe nakrętki można pomóc chorym dzieciom

IMG 1194 23 kwiecien 2021 3000x2000

Redakcja

25 kwietnia 2021

Wesprzeć rehabilitację dwojga potrzebujących dzieci - Poli i Adasia - można wrzucając plastikowe nakrętki do malucha przy ul. Spółdzielców 29 na osiedlu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. 23 kwietnia tuż koło Skweru Marzeń stanął piąty z serii pojemników na nakrętki w kształcie Fiata 126 p.

Dzieci, którym pomagamy, to mieszkańcy naszego osiedla. To nie jest nowy pomysł. Nakrętki na rzecz rehabilitacji Poli i Adasia zbieramy już od około siedmiu lat. Do tej pory organizowaliśmy zbiórki na pchlich targach, które odbywały się co miesiąc - od kwietnia do października. A teraz, jak była okazja umieszczenia u nas malucha, to poprosiliśmy, aby zbiórka na ten cel była kontynuowana

mówi przewodnicząca Rady Osiedla Wojska Polskiego Elżbieta Rosińska.

Wcześniej pojemniki na nakrętki stały także w niektórych klatkach schodowych i punktach usługowych na osiedlu, gdzie można było - tam zbiórka była prowadzona.

Teraz będzie o niebo łatwiej, ale pudełka i tak zostaną

mówi E. Rosińska.

Pola i Adaś to dwoje dzieci cierpiących na porażenie mózgowe. Pieniądze są potrzebne na ich rehabilitację. Jak wspomina przewodnicząca, z dotychczasowej sprzedaży nakrętek udało się już wykupić kilka godzin takiej pomocy dzieciom.

Pozostałe maluchy – pojemniki na nakrętki ustawione w Bielsku-Białej - znajdują się: czerwony przy ul. Podgórze na osiedlu Złote Łany, żółty przy dużym markecie na osiedlu Karpackim od strony ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego, zielony w Straconce naprzeciwko kościoła Matki Bożej Pocieszenia oraz biały na skwerku, u zbiegu ulic Mieczysława Michałowicza i Aleksandrowickiej.

Sponsorem wyprodukowanych do tej pory maluchów jest firma SUEZ Bielsko-Biała S.A. Miasto ma też pomysły na kolejne pojemniki, już w innych kształtach, które staną m.in. w Cygańskim Lesie i przy stadionie w Wapienicy.

Idea zbierania nakrętek ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale również charytatywny. Każdy maluch ma swojego opiekuna – są to organizacje pożytku publicznego funkcjonujące na terenie Bielska-Białej. Maluchem na Złotych Łanach opiekuje się oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Maluch na osiedlu Karpackim jest doglądany przez Fundację Serca Dla Maluszka, w Straconce przez Fundację Pomaluj Nasz Świat, a ten na osiedlu Słonecznym przez Fundację Pomaluj Mój Świat w kooperacji z firmą SUEZ. Dochód ze sprzedaży nakrętek fundacje przeznaczają na swoje cele statutowe.

źródło: UM Bielsko-Biała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3