IMG 2976 09 czerwiec 2020 2000x1333

Redakcja

10 czerwca 2020

Już nie jedna, a cztery kolejne łąki kwietne będą cieszyć oko bielszczan. Do terenów przy ul. Żywieckie Przedmieście dołączą następne - przy ul. Żywieckiej, w dzielnicy Kamienica i dwie koło Gemini Park.

Jak zapowiada naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj, w planach wydziału jest stworzenie łąk kwietnych w trzech miejscach – przy ul. Żywieckiej naprzeciwko elektrociepłowni, na skrzyżowaniach koło Centrum Handlowego Gemini Park i przy pętli autobusowej w dzielnicy Kamienica.
- Łąka przy ul. Żywieckie Przedmieście została wysiana w zeszłym roku. I mimo tego, że na wiosnę nie było zbyt dużo wody, roślinność ruszyła i robi się coraz bardziej atrakcyjna. Teraz planujemy kolejne lokalizacje. To będą nowe wysiewy już we wrześniu lub październiku, jak radzą fachowcy. Więc łąkami będziemy mogli cieszyć oko już w przyszłym roku
– mówi Wiesław Maj.

Przy okazji tematu łąk kwietnych ciągle wraca i budzi kontrowersje kwestia wykoszeń. - Wykoszenia prowadzimy cały czas, bo nie możemy zostawić miasta zachwaszczonego, a taki byłby efekt. Są one prowadzone pod naszym nadzorem. Każda decyzja wykonawców utrzymujących zieleń miejską jest konsultowana z Wydziałem Gospodarki Miejskiej UM – tłumaczy naczelnik WGM.

Pierwsza łąka kwietna w mieście powstała dzięki głosom mieszkańców, ponieważ był to jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019.

Foto: UM Bielsko-Biała

IMG 3064 09 czerwiec 2020 2000x1349

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3