Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Ev3uo CCWEAI Eca U

Redakcja

7 marca 2021

Dzisiaj, 7 marca z Pól Marsowych w Parku Śląskim ruszyła ósma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Parkowymi alejami przebiegło ponad 1500 uczestników!   

Bieg Wiosenny przebiegł bez żadnych komplikacji, a co najważniejsze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Biegacze pełni entuzjazmu pokonali atestowaną trasę - 10 km. Pętla była bardzo ciekawa, prowadziła przez cały Park Śląski. Można było podziwiać budzącą się do życia przyrodę, dla wielu jednak największą gratką była meta na bieżni Stadionu Śląskiego.

Organizacja biegu to ogromne przedsięwzięcie, szczególnie biorąc pod uwagę konieczność dostosowania się do obecnych wymogów sanitarnych. Staraliśmy się sprostać im w stu procentach. Patrząc na entuzjazm biegaczy, wiem, że było warto. Sezon biegowy w Parku uważam za otwarty! Serdecznie wszystkich zapraszam na nasze parkowe aleje – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Honorowy patronat nad Biegiem Wiosennym objął Marszałek Województwa Śląskiego, który wraz z biegowymi pozdrowieniami przekazał biegaczom parę słów.

- Park Śląski jest naszym bogactwem. Ta unikalna w skali kraju i Europy przestrzeń służy mieszkańcom, którzy chętnie tu odpoczywają, spacerują, biegają, czy uczestniczą w wydarzeniach kulturalno-rekreacyjnych. Poprzez takie inicjatywy jak Bieg Wiosenny integrujemy biegaczy oraz umacniamy wizerunek Parku Śląskiego jako miejsca idealnego do aktywnego wypoczynku. Wspólnie z władzami Parku realizujemy kolejne inwestycje, aby Zielone Płuca Śląska były jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców regionu oraz gości z kraju i zagranicy. Gratuluję biegaczom i już dziś zachęcam do kolejnych inicjatyw w Parku Śląskim – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Dzięki współpracy ze sponsorami oraz partnerami mogliśmy dla Państwa przygotować pakiety startowe oraz te rozdawane na mecie, które zawierają m.in. żele energetyczne, wodę czy też jabłka z polskich sadów.

Partnerami tegorocznej edycji Biegu Wiosennego byli: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Decathlon, Medholding. Dla naszych partnerów również ważna jest aktywność fizyczna i zachowanie dobrej kondycji. Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch.

Dziś dbanie o zdrowie to nie tylko uprawianie sportu czy prowadzenie aktywnego trybu życia i zdrowe odżywianie. Dobra ogólna kondycja wcale nie musi świadczyć o równie dobrej kondycji układu moczowego – a ten, często niedoceniany, może sprawiać poważne problemy w każdym wieku – mówi Michał Nowrotek, prezes MED Holding SA, urologicznego Szpitala Specjalistycznego im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach.

Współorganizatorem biegu był Stadion Śląski, który oprócz użyczenia swoje bieżni przekazał zwycięzcą poszczególnych kategorii vouchery na zwiedzanie Stadionu.

- Cieszę się, że Park Śląski podtrzymuje tradycję Biegu Wiosennego, a szczególnie, że Stadion Śląski może być metą końcową tego wspaniałego biegu. Myślę, że kolejne w kolejnych latach będzie jeszcze więcej uczestników, a Bieg Piosenny wpiszę się na stałe w kalendarze biegaczy – mówił Prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera

 W biegu łącznie nagrodzonych zostało 39 osób, w 6 kategoriach dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Sponsorem nagród finansowych dla zwycięzców open jest Park Śląski. W dekoracji udział wzięła prezes Parku Śląskiego Agnieszka Bożek oraz prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

W kategorii generalnej mężczyzn zwyciężyli:

  1. Mateusz Mrówka, Radlin, Tl Row Rybnik /Radlinioki w biegu/Kwk Marcel – czas 31,47
  2. Paweł Kosek, Tychy – czas 32,19
  3. Mateusz Pawełczak, Złochowice, KB Florian Zajączki Drugie – czas 32,57

W kategorii generalnej kobiet zwyciężyły:

  1. Sandra Michalak, Sosnowiec, Trenuj z Sandra / Fizjo Sport Sandra - czas 37,32
  2. Barbara Pawełczak, Złochowice, KB Florian Zajączki Drugie – czas 38,09
  3. Agnieszka Gortel – Maciuk, Chorzów, Never Too Late czas 38,13

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3