Bieg Wiosenny 2023 w Parku Śląskim. Na starcie zameldowało się prawie 1400 biegaczy

Bieg Wiosenny 2023 w Parku Śląskim

Redakcja

14 marca, 2023

W niedzielę w Parku Śląskim, pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego – Jakuba Chełstowskiego, odbył się 10. jubileuszowy Bieg Wiosenny 2023. W ceremonii dekoracyjnej udział wzięli Anna Jedyna, wicemarszałek województwa śląskiego, Krzysztof Klimosz, członek zarządu województwa śląskiego, Marek Kopel, radny Sejmiku Śląskiego oraz Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. 

Niedzielny poranek był mroźny, ale słońce dopisało. Na starcie zameldowało się prawie 1400 biegaczy. Do pokonania mieli 10-kilometrową, atestowaną trasę. Zanim ruszyli wzięli udział w kilkuminutowej rozgrzewce przy dźwiękach muzyki, którą poprowadziła instruktorka City Fit.

Następnie głos zabrała wicemarszałek Anna Jedynak.

Dzisiaj mamy nową trasę. Będziecie mieli też okazję zobaczyć, jak nasz park się zmienia, jakie są inwestycje. 10 kilometrów na 10 rocznicę. Życzę wszystkim rekordów, radości i dziękujemy za to, że jesteście z nami. Wspólnie wywołajmy wreszcie tę wiosnę. Powodzenia, mam nadzieję, że wygra najlepszy a wy wszyscy jesteście wspaniali – powiedziała do uczestników Anna Jedynak.

Jak co roku dla najszybszych zawodników przygotowano atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy w kategorii generalnej otrzymali puchar i nagrodę finansową. Pierwsze 3 osoby w każdej kategorii wiekowej zostały nagrodzone pucharem. Dodatkowo zwycięzcy pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Uczestnicy przyznali, że trasa była wymagająca, we znaki dał im się szczególnie długi podbieg przy Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym bardziej każdy z uczestników, który dotarł do mety ma powody do dumy. 

Bieg Wiosenny 2023 w Parku Śląskim

powiązane artykuły:

IMG 20230306 132933
Lokalne 6 marca, 2023

135 mln złotych - tyle ma kosztować budowa nowej "Fali" w Parku Śląskim. Najprawdopodobniej już w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3