Białorusin uciekał przed policjantami

43 727163

Redakcja

30 września, 2022

Mundurowi chcieli zatrzymać samochód do kontroli drogowej, jednak kierujący postanowił uniknąć spotkania ze stróżami prawa. Mężczyzna przyspieszył i zignorował wydawane polecenia przez policjantów. Okazało się, że miał dużo powodów, dla których chciał uniknąć spotkania ze stróżami prawa.

Mężczyzna spowodował kolizję na al. Róż w Dąbrowie Górniczej, jednak zamiast załatwić formalności, kierowca zaczął uciekać. Policjanci wezwani do kolizji, zauważyli po drodze kierującego pojazdem marki Chrysler, który popełniał szereg wykroczeń. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak przyspieszył i zignorował wydawane polecenia przez policjantów. Podczas ucieczki łamał przepisy, jechał całą szerokością drogi oraz wjechał na chodnik, na którym kontynuował ucieczkę.

Kierujący widząc, że nie ma możliwości ucieczki, postanowił porzucić pojazd i uciekać pieszo. Chwilę później był już w rękach policjantów. Piratem drogowym okazał się 30-letni obywatel Białorusi. Badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Na dodatek kierujący nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 9.3µg/m3