Bezpośrednie loty z Pyrzowic na wenezuelską Margaritę!

statystyki pasazerskie katowice airport

Redakcja

21 sierpnia 2023

Chociaż u nas nadal lato i wakacyjne upały, to już za lada moment nie będzie już tak słonecznie i ciepło. Dla wielu zima w Polsce to okazja na szukanie promieni słonecznych w innych zakątkach świata. W nadchodzącym sezonie zimowym z lotniska w Pyrzowicach będzie można polecieć na wenezuelską wyspę Margaritę!

Rajskie "zimowe" wakacje proponuje biuro podróży Rainbow, które rozpoczęło sprzedaż wakacji na wenezuelskiej wyspie Margarita z bezpośrednim wylotem z Katowice Airport. Oferta dostępna będzie w sezonie „Zima 2023/2024”. Pierwszy lot zaplanowano na piątek 10 listopada 2023 roku, a ostatni na piątek 29 marca 2024 roku. Kierunek obsługiwany będzie co tydzień, za pomocą 299 miejscowego Airbusa A330-200 hiszpańskiej linii lotniczej Plus Ultra.

- Coraz chętniej i coraz dalej latamy zimą na wakacje. Cieszy nas fakt, że oferta dalekodystansowych czarterów z wylotem z Katowice Airport spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów i dzięki temu jest sukcesywnie rozwijana, tutaj zdecydowanym liderem jest Rainbow. Katowickie lotnisko to największy port w Polsce w segmencie przewozów czarterowych. Aktualna prognoza przewiduje, że tylko w tym roku na 5,4 mln pasażerów w ruchu ogółem, rekordowe 2,3 mln będą stanowili klienci biur podróży – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

- Wenezuelska wyspa Margarita jest niekwestionowaną królową nadchodzącej zimy. Ogromne zainteresowanie tym karaibskim kierunkiem w ogóle nas nie dziwi - klientów przyciągają rozległe białe plaże otoczone bujną zielenią, egzotyczna kuchnia, atrakcyjne obiekty hotelowe, a wszystko to w bardzo dobrej cenie. Ze względu na tak duże zainteresowanie Margaritą zdecydowaliśmy się uruchomić nowe połączenie: Katowice - Porlamar, dzięki czemu jeszcze więcej klientów będzie miało szanse zakochać się w Wenezueli. Egzotyczna siatka połączeń z Katowice Airport wygląda bardzo imponująco - poza Wenezuelą latamy przecież do Dominikany, Meksyku, Wietnamu, Tajlandii i na Kubę – mówi Maciej Szczechura, prezes Zarządu Rainbow Tours SA.

W nadchodzącą zimę można wykupić też wyjazdy do innych egzotycznych miejsc prosto z Pyrzowic: : Varadero na Kubie, Cancun w Meksyku, Phu Quoc w Wietnamie, Puerto Plata w Dominikanie, Bangkok w Tajlandii. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3