Bezpłatne badania mammograficzne w Piekarach Śląskich

Mammografia

Redakcja

5 stycznia 2021

11 stycznia w godzinach 10.00 – 17.00 przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich stanie mammobus, w którym każda kobieta w wieku 50-69 lat będzie mogła wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

 

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w Piekarach Śląskich:

11 stycznia 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Miejskim Domu Kultury, ul. Bytomska 73.

Panie proszone są  o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Źródło: UM Piekary Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3