Bezpieczniejsze mosty i wiadukty w Zabrzu, Jaworznie i Zawierciu

1460x616 16

Redakcja

9 grudnia, 2021

Rozpoczynamy montaż zabezpieczeń prześwitów pomiędzy pomostami obiektów mostowych. Zabezpieczania zamontujemy w 42 lokalizacjach na autostradach A1 i A4 oraz na drogach ekspresowych S1, S52 i S86 - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak informuje GDDKiA, zidentyfikowano 1537 prześwitów o szerokości min. 10 cm i łącznej długości 104,6 km. - W sumie, na obiektach w ciągu dróg zarządzanych przez GDDKiA, zamontowano kilkanaście tysięcy tabliczek ostrzegających przed możliwością upadku z wysokości. W województwie śląskim, około trzema tysiącami tabliczek, oznakowano 235 prześwitów o łącznej długości blisko 15,5 km - dodaje GDDKiA.

W miejscach, gdzie brakuje oświetlenia, a prześwit stanowi zagrożenie upadkiem, będą zamontowane dodatkowe zabezpieczenia. W zależności od rodzaju obiektu będzie dobierany rodzaj zabezpieczenia. Mogą to być płyty ażurowe oraz siatki wykonane z tworzywa sztucznego lub drutu - informuje GDDKiA.

Zakończenie montażu wszystkich zabezpieczeń powinno nastąpić do 30 grudnia 2021 r. Wartość umowy to około 1,4 mln zł.  

Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji zaprojektowania oraz wykonania zabezpieczenia 42 prześwitów pomiędzy pomostami obiektów mostowych. Zabezpieczenia te uchronią osoby przed ewentualnym upadkiem z wysokości - czytamy na stronie GDDKiA.

Powstaną cztery zabezpieczania na A1, dwadzieścia siedem na A4, cztery na S1, sześć na S86 oraz jedno na S52. Prace przeprowadzone zostaną w Zabrzu, Zawierciu i Jaworznie. 

Przeswity

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3