Bebok Rajduś będzie uczył o bezpieczeństwie na drodze

Katowice stawiają na bezpieczeństwo Fot D Czapla

Redakcja

10 sierpnia, 2023

Katowice wraz z partnerami (policją, WORD, KSSE) przygotowują cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych. Mają one przybliżyć wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

W Katowicach rusza cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych. Będzie to okazja dla mniejszych i większych, żeby zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczyć będzie m.in. Bebok Rajduś.

Pikniki będą okazją do spotkania z rajdowymi autorytetami. Jarosław i Marcin Szejowie, którzy startują w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski również opowiedzą o swoich doświadczeniach oraz zwrócą uwagę na to, o czym piesi i kierowcy powinni pamiętać.

Pikniki prowadzić będzie konferansjer Ireneusz Bieleninik. Na uczestników czeka szereg atrakcji, m.in. scena z występami DJ-a, symulator rajdowy, symulator zderzeniowy, symulator dachowania, tor przeszkód z alko-goglami, miasteczko drogowe, dmuchańce dla dzieci, tor z autkami dla dzieci, strefa animacji i strefa gastronomiczna. Pikniki z Bebokiem Rajdusiem mają łączyć zabawę z nauką.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest absolutnym priorytetem. Mając to na uwadze działamy na wielu płaszczyznach. Na Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analiz składa się już ponad 360 kamer i wciąż jest on rozbudowywany. Dopłacamy do dodatkowych patroli policji oraz ruszyliśmy z akcją doświetlania przejść dla pieszych w mieście. Działania doraźne uzupełniają edukacja i profilaktyka. Korzystając z letniej aury chcemy trafić z informacjami do jeszcze większego grona mieszkańców, stąd pomysł na pikniki edukacyjne mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

fot. UM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3