Barbara Dolniak - Posłanka na Sejm RP

Barbara dolniak poslanka

Redakcja

12 września, 2023

Sylwetka posłanki Barbary Dolniak. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Barbara Dolniak, kandydatka na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu sosnowieckim. Kim jest, czym się zajmuje?

Barbara Dolniak urodziła się w 1960 roku w Bytomiu.  Posiada wykształcenie wyższe, jest prawnikiem. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu prawa cywilnego w Instytucie Nauk Prawnych PAN, z zakresu public relations w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzaniaw Olsztynie oraz z zakresu prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo związana z sądownictwem, orzekała w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód. Wdowa po Grzegorzu Dolniaku, który zginął w 2010 w katastrofie polskiego samolotu Tu-154 w Smoleńsku. Ma córkę wraz z którą zainicjowała powołanie Fundacji im. Grzegorza Dolniaka „Sportowa Szansa”.

Działalność polityczna

Posłanka na Sejm VIII i IX kadencji. Wicemarszałek Sejmu VIII kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu z listy Nowoczesnej Ryszarda Petru. W wyborach parlamentarnych w 2019 startowała z ramienia Koalicji Obywatelskiej, otrzymała wówczas 39 656 głosów.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 2 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 32 obejmującym powiaty: będziński i zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.

Barbara Dolniak kontakt:

tel. 517 369 700

e-mail: biurob.dolniak@gmail.com

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3