Atak zimy w województwie śląskim

Winter 1819926 1920

Redakcja

3 grudnia, 2023

To prawdziwy atak zimy. Według Damiana Dąbrowskiego były to największe opady śniegu od 2006 roku, kiedy zawalił się dach MTK. 

Śnieżyca spowodowała oczywiście paraliż na wielu drogach. Służby drogowe nie miały niestety fizycznej możliwości, żeby nadążyć z odśnieżaniem zarówno na najważniejszych drogach w województwie śląskim czy tym bardziej na drogach powiatowych lub gminnych.

W regionie obowiązywały ostrzeżenia meteorologiczne 1 i 2 stopnia zagrożenia, dotyczące zjawiska: intensywne opady śniegu, na obszarze całego województwa śląskiego z wyjątkiem powiatu kłobuckiego. 

Na lotnisku w Pyrzowicach część odlotów z uwagi na sytuację pogodową – brak możliwości skutecznego odlodzenia samolotów, odbyło się z dużym opóźnieniem. Pasażerowie oczekiwali w terminalu. W chwili obecnej z uwagi na konieczność odladzania samolotów mogą wystąpić nieznaczne opóźnienia odlotów.

Straż pożarna interweniowała na terenie woj. śląskiego 21 razy. Interwencje dotyczyły nawisów śnieżnych i sopli oraz 1 uszkodzony dach budynku gospodarczego.

W niedzielę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne. Na głównych szlakach komunikacyjnych drogi czarne, mokre. Na pozostałych odcinkach dróg zalega warstwa błota pośniegowego. Na sieci dróg krajowych w województwie  pracowały 262 pojazdy do zimowego utrzymania i 249 pracowników. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 9.3µg/m3