Artur Soboń ma naprawić Polski Ład. Wcześniej współtworzył umowę społeczną dla górnictwa

Csm Artur Sobon Sejm 2016 181e360c9a

Redakcja

24 stycznia 2022

Artur Soboń ma uratować sytuację z Polskim Ładem. W swoim dorobku posiada współtworzenie umowy społecznej dla górnictwa, która określa sposób odejścia Polski od wydobycia węgla.

W sobotę rzecznik rządu poinformował, że Artur Soboń zostanie wiceministrem finansów. - Przejdzie z Ministerstw Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów. Wdrożenie każdej dużej zmiany jest wyzwaniem organizacyjnym. Cel reformy jest jasny - napisał Piotr Müller.

Nowe zadanie Sobonia to przede wszystkim pomoc we wdrożeniu Polskiego Ładu w polski system gospodarczy. Od początku stycznia występują liczne problemy z największą reformą podatkową od 30 lat. Premier Morawiecki publicznie przeprosił za pomyłki i obiecał wyrównanie dla tych, który nie mieli stracić na zmianach. Ogłosił też kolejne poprawki do Polskiego Ładu, w tym możliwość rozliczenia 2022 roku na zasadach z 2021 roku, jeżeli starsze zasady są dla nas korzystniejsze. 

Dla Artura Sobonia to już piąty resort w polskim rządzie od 2018 roku. Aktualnie był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. W latach 2018-19 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju,. W 2019 r. był sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W 2020 roku przeszedł do Ministerstwa Aktywów Państwowych i pełnił tam funkcję pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa. Soboń był odpowiedzialny za uzgodnienie ze związkowcami umowy społecznej dla górnictwa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.4µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3