Arkadiusz Pilarz zaprosił do Rudy Śląskiej ministra Szłapkę

Arkadiuszpilarzadamszłapka

Redakcja

15 marca 2024

Minister ds. Unii Europejskiej Adam Szłapka podczas swojej wizytacji w województwie śląskim, odwiedził Rudę Śląską. A dokładnie zabytkowy dworzec kolejowy w Chebziu. Spotkał się z kandydatem na prezydenta Rudy Śląskiej, Arkadiuszem Pilarzem. 

Pociągiem przyjechał na peron zabytkowego dworca w Chebziu minister do spraw Unii Europejskiej, Adam Szłapka. Polityk Koalicji Obywatelskiej w środę i czwartek wizytował województwo śląskie. Pomimo napiętego grafiku, przyjął zaproszenie od Arkadiusza Pilarza, kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej, który pokazał mu wspomniany dworzec w Chebziu. Został on uratowany o wyremontowany m.in. dzięki wsparciu unijnemu.

- Nasz region jest tuż za rogiem od transformacji. Całe województwo śląskie otrzyma ponad 2 mld euro. Szczególnie Ruda Śląska. Nareszcie spływają środki z KPO. To będą lata inwestycyjne. Będzie działo się bardzo dużo - komentuje Pilarz.

Jak podkreśla, jest gotowy wziąć na swoje barki wyzwania, które czekają Rudę Śląska w procesie transformacji i korzystać racjonalnie z możliwych dofinansowań europejskich.

- Jestem doświadczonym przedsiębiorcą. Znam się na biznesie, a miasto jest w pewnym sensie takim biznesem. Umiem zarządzać sporymi pieniędzmi - chwali się kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rudy Śląskiej.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3