Aresztowano sprawcę zabójstwa 49-letniej rudzianki

56 687535

Redakcja

21 grudnia, 2021

Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy w sprawie zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki pozwolił na przedstawienie 24-latkowi najcięższych zarzutów. Decyzją sądu, za te zbrodnie, rudzianin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w piątek (17 grudnia) wieczorem. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o ciężkim pobiciu kobiety i jej córki. W wyniku odniesionych obrażeń 49-latka poniosła śmierć. O sprawie pisaliśmy w naszym artykule Śledczy wyjaśniają sprawę śmierci kobiety i pobicia jej córki.

Na miejscu zdarzenia kryminalni zebrali obszerny materiał dowodowy. Dzięki doświadczeniu policjantów i pomocy członków rodziny, zatrzymano 24-letniego siostrzeńca ofiary, który dopuścił się tej zbrodni. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutów zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki, kuzynki sprawcy. Na poniedziałkowym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek śledczych i zastosował wobec rudzianina 3-miesiące tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3