Areszt za nękanie. Były student UŚ trafi za kratki na trzy miesiące [WIDEO]

Stal2

Redakcja

20 listopada, 2019

Kryminalni z katowickiej komendy zatrzymali dwie osoby w sprawie nękania i kierowania gróźb karalnych. Na czas trwającego postępowania, kobieta została objęta policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Natomiast w sprawie zatrzymanego mężczyzny Prokuratura Rejonowa Katowice-Północ złożyła wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Oboje podejrzani zostali zatrzymani we wtorek w Tychach. Jak przekazali policjanci, osoby przebywające w mieszkaniu nie chciały otworzyć mundurowym drzwi, trzeba je było wyważyć.

Sprawę nękania studentek i problemów, jakie student sprawiał także pracownikom uczelni przedstawiała w swych materiałach m.in. telewizja TVN. Młody mężczyzna miał m.in. wysyłać i publikować obraźliwe wiadomości i groźby, a w mediach społecznościowych tworzyć fałszywe konta swoich ofiar i zamieszczać wulgarne komentarze.

Mężczyzna został wydalony z uczelni po decyzji komisji dyscyplinarnej, która uznała, że jego działania nosiły znamiona stalkingu. (KMP w Katowicach/PAP)

Stal4

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.2µg/m3 PM2.5: 18.9µg/m3