Areszt dla 31-latka podejrzanego o zabójstwo babci. Przez kilkanaście godzin groził, że skoczy z wieżowca

Zabójstwo babci w jastrzebiu

Redakcja

2 maja 2024

Przez kilkanaście godzin przeszkoleni policjanci prowadzili rozmowy z mężczyzną stojącym na krawędzi 10-piętrowego bloku, nim sprowadzili go bezpiecznie na dół. Wcześniej, w mieszkaniu w którym mieszkał wspólnie z 78-letnią babcią, znaleziono jej zwłoki. Na wniosek śledczych mężczyzna został tymczasowo aresztowany i trafił do więziennego oddziału szpitalnego.

W niedzielę 28 kwietnia po 18.00, do dyżurnego jastrzębskiej Policji wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która martwiła się o swoją babcię, z którą nie mogła się skontaktować. Na miejsce ruszyli policjanci, którzy w mieszkaniu przy ulicy Katowickiej w Jastrzębiu-Zdroju znaleźli zwłoki 78-letniej kobiety.

Rozległe obrażenia szyi wyraźnie wskazywały, że ktoś przyczynił się do jej śmierci. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, pracowali w mieszkaniu do późnych godzin nocnych. Prokurator zdecydował także o przeprowadzeniu sekcji zwłok - relacjonuje policja. 

W tym samym czasie, około 19.00, jastrzębscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie stojącym na dachu tego samego budynku. 

Okazało się, że jest to 31-letni wnuk zabitej kobiety. Jastrzębianin kilkanaście godzin spędził na dachu 10-piętrowego budynku, gdzie przeszkoleni policjanci prowadzili z nim rozmowy. Mężczyzna nie reagował jednak na próby nawiązania z nim kontaktu, co mogło wynikać z tego, że był schorowany i leczył się, a w ostatnim czasie nie przyjmował leków - podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

W poniedziałek około 14.00 mężczyzna, wraz z policjantami, zszedł z dachu budynku. Zatrzymany trafił do szpitala pod opiekę lekarzy.

We wtorek prokurator przedstawił 31-latkowi zarzut zabójstwa oraz wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego i mężczyzna trafił do więziennego oddziału szpitalnego. Za popełnienie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Zwloki w jastrzebiu zdroju
Lokalne 30 kwietnia 2024

W jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju ujawniono zwłoki 78-letniej kobiety. Wstępne usta

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3