Archidiecezja katowicka: Modlitwa i zbiórka dla Ukrainy

Pomoc Ukraina foto Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej 1

Redakcja

26 października, 2022

Nawiązując do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, także abp Wiktor Skworc zachęca wiernych do wytrwałej modlitwy o pokój oraz prosi o materialne wsparcie ofiar wojny na Ukrainie.

O modlitwę w intencji pokoju w Europie Wschodniej oraz pojednania między narodami metropolita katowicki zaapelował już wcześniej w skierowanym do parafii komunikacie. Szczególną formą tej modlitwy miał być różaniec, odmawiany indywidualnie i rodzinnie, a także śpiew suplikacji podczas Mszy świętych w niedzielę i dni powszednie.

W dokumencie abp Skworc zaznaczył, że pokój nie polega wyłącznie na braku wojny i zapewnieniu równowagi sił między narodami.

Wyrzekanie się nienawiści i przemocy prowadzi przede wszystkim do obrony dóbr osoby ludzkiej, swobodnej wymiany myśli między ludźmi, a także do poszanowania godności osób i narodów”

czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronach archidiecezji katowickiej.

W obliczu rozpoczętej przez Rosję wojny abp Skworc poprosił wiernych także o wsparcie materialne.

W Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zostanie zorganizowana specjalna zbiórka ofiar, które - za pośrednictwem Caritas Polska - zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy”

tłumaczy ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

Poprzez działania Caritas Archidiecezji Katowickiej przygotowywane są także miejsca dla uchodźców wojennych.

Przybywający z Ukrainy będą mogli liczyć na bezpieczne schronienie w strukturach prowadzonych przez lokalny Kościół, m.in. w ośrodku Caritasu w Ustroniu-Nierodzimiu, a także z diecezjalnych domach rekolekcyjnych. Ponadto otwarto w siedzibie katowickiej Caritas, przy ul. Wita Stwosza 20 otwarto drugi punkt recepcyjny dla obywateli Ukrainy”

dodaje ks. Wojtal.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3