Apel Starosty Cieszyńskiego do Mieszkańców

Apel starosty cieszynskiego do mieszkancow1

Redakcja

4 czerwca 2020

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński zwrócił się z apelem do mieszkańców powiatu.

"Piszę do Państwa, ponieważ w naszym Powiecie liczba zachorowań spowodowanych koronawirusem w zastraszającym tempie rośnie, co mnie osobiście bardzo martwi!

Od początku, kiedy pojawił się tutaj koronawirus, zachorowało już 563 osób, z czego 193 w przeciągu ostatnich dziesięciu dni (od 26.05. do 4.06.2020 r.), co statystycznie wynosi około 34% ogólnej liczby chorych. W tym czasie wyzdrowiało 116 osób, a zmarło 11. Powyższa statystyka potwierdza, że zagrożenie zakażeniem się patogenem jest naprawdę bardzo realne, przez co wszyscy musimy być rozsądni, rozważni, ale przede wszystkim odpowiedzialni! Jeżeli to możliwe, nadal ograniczajmy wizyty w miejscach, w których gromadzą się duże skupiska ludzi!

Pamiętajmy, że możemy uniknąć zakażenia się patogenem, m.in. utrzymując dystans społeczny.

Proszę, abyście na bieżąco kontrolowali swój stan zdrowia! Jeżeli dostrzeżecie u siebie niepokojące objawy, takie jak podwyższona temperatura, kaszel, duszności lub mieliście albo mogliście mieć kontakt z osobą, która jest lub mogła zostać zakażona koronawirusem, w pierwszej kolejności telefonicznie skontaktujcie się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Cieszynie lub zgłoście się do najbliższego oddziału zakaźnego np. Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Wiem, że Mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego są świadomi poważnego zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa.  Widzę, jak bardzo troszczycie się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo!"

Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński

Czytaj także: 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. śląskim!

Foto: powiat.cieszyn.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3