Andrzej Sielańczyk

Andrzej sielanczyk

Redakcja

24 września, 2023

Sylwetka kandydata na posła w okręgu nr 29, Andrzeja Sielańczyka. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Andrzej Sielańczyk, kandydat na posła z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu gliwickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Andrzej Sielańczyk urodził się w 1950 roku w Warszawie. Posiada wykształcenie wyższe, z zawodu jest lekarzem kardiologiem-specjalistą chorób wewnętrznych. Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Długoletni pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych w Bytomiu na stanowisku ordynatora. Autor i współautor aż 67 opracowań naukowych. 

Działalność polityczna

W latach 1991–1993 sprawował mandat posła na Sejm z ramienia Unii Polityki Realnej. W połowie lat 90. przeszedł do Stronnictwa Polityki Realnej, potem działał w Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym, a następnie przystąpił do Platformy Obywatelskiej. W sierpniu 2014 został koordynatorem śląskich struktur Kongresu Nowej Prawicy. W wyborach samorządowych w tym samym roku kandydował bezskutecznie z jego listy do sejmiku śląskiego. Związał się później z Konfederacją Wolność i Niepodległość. 

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 3 miejsca na liście KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu nr 29 obejmującym powiaty: gliwicki i tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3